powrót do strony głównej  dodaj do ulubionych
 powrót do poprzedniej strony  id? do następnej strony
 statystyki strony ..:: odwiedŸ nas na facebook.com ::..
oprogramowanie do kompleksowej obsługi agencji ubezpieczeniowych (baza polis, ewidencja ubezpieczonych, obsługa płatnoœci ratalnych, wznowienia umów, magazyn druków, ewidencja pojazdów, ranking punktowy pracowników - dla dowolnej iloœci Towarzystw Ubezpieczeniowych, lista referencyjna.
projektowanie graficzne i wdrożenia stron WWW, lista referencyjna z odnoœnikami do stron autorskich.
wysyłanie wiadomoœci pocztowych
 autorskie oprogramowanie dla Agencji Ubezpieczeniowych

Telewizja Przemysłowa - rejestracja i transmisja obrazu wideo
opis i funkcjonalność systemu rejestracji i transmisji obrazu wideo VDRS/VDRC
 
przykłady zastosowań »
przykładowe projekty i wdrożone rozwiązania »
bezpłatne założenia projektowe i wycena »
licencja MSWiA »
pobierz ulotkę informacyjną w formacie pdf »
 
 

VDRS Professional OEM (PRO) jest nowoczesnym systemem rejestracji oraz transmisji obrazu wideo, przeznaczonym dla klientów oczekujących profesjonalnych rozwiązań z zakresu monitoringu.


Ekran servera VDR-S - nieistniejący już Banana Beach Club w Jelitkowie (wdrożenie własne)

System oferowany jest w czterech wersjach z 4, 8, 12 i 16 wejściami wideo. W przypadku wersji 4, 8 oraz 12 kanałowej istnieje możliwość rozbudowy maksymalnie do 16 kanałów (upgrade). Wejścia wideo są grupowane po 4 lub 8 na jednej karcie wideo o możliwości przetwarzania maksymalnie 25 klatek na sekundę dla obrazu PAL oraz 30 klatek na sekundę dla obrazu NTSC. Parametry obrazu z każdej kamery mogą być ustawiane przez użytkownika indywidualnie. Rejestracja obrazu odbywa się na serwerze, który może być umieszczony zarówno w obudowie typu RACK, zwykłej obudowie klasy PC jak i w przemysłowej szafie naściennej, zapis może być realizowany non-stop, na podstawie detekcji ruchu, sygnału z wejścia cyfrowego lub zaprogramowanego harmonogramu. Parametry detekcji ruchu są ustawiane dla każdej kamery osobno co pozwala na rejestrację tylko ruchu o zadanej intensywności. Istnieje zatem możliwość aby w prosty sposób zignorować ruch drzew czy zwierząt, co w znaczący sposób pozwala zredukować ilość danych obrazu zapisanych na dysku komputera. Obszary detekcji ruchu można w prosty sposób określać samodzielnie, indywidualnie dla każdej kamery za pomocą masek detekcji ruchu. Dzięki cyfrowym wejściom oraz wyjściom istnieje możliwość zbierania sygnałów z czujników PCB, kotaktronów itp. Wyjścia pozwalają na lokalne oraz zdalne sterowanie wszelkiego rodzaju urządzeniami np. oświetlenie, bramy itp. Sterowanie systemem wejść/wyjść może również odbywać się z użyciem zaprogramowanych harmonogramów. System VDRS PRO OEM pozwala na zdalne oraz lokalne sterowanie głowicami kamer typu P/T/Z, za pomocą klawiatury, myszki oraz standardowego Joystick'a. Ponadto funkcja ta posiada inne opcje dostępne w standardowych sterownikach P/T/Z takie jak programowanie automatycznych ścieżek, programowanie pozycji (preset) itp.


Ekran archiwum systemu VDR-S - Ośrodek wypoczynkowy na Kaszubach (wdrożenie własne)

Zarejestrowany materiał można w prosty sposób przeszukiwać na podstawie daty, godziny lub zaznaczonego obszaru na obrazie. Opcja przeszukiwania na podstawie zaznaczonego obszaru jest niezwykle użyteczna i praktycznie niedostepna przy standardowych analogowych magnetowidach. Metoda ta polega na zaznaczeniu myszka fragmentu obrazu z kamery i po chwili system kolejno bedzie nam przedstawiał klatki wideo, na ktorych wystapił ruch w zaznaczonym obszarze. Przy standardowym magnetowidzie tego typu operacja polegałaby na przegladaniu wszystkich kaset po kolei z interesujacego nas przedziału czasu, co zajęłoby godziny, a system VDR-S PRO robi to w kilka sekund. Kazdy z fragmentów archiwum mozemy zaznaczyc znacznikiem, który pózniej pozwoli w prosty i szybki sposób odnalezć interesujacy nas fragment zapisu wideo. Opcja przeszukiwania archiwum jest rowniez dostępna zdalnie za pomoca oprogramowania VDR-C. Nagrany materiał mozna łatwo zarchiwizować na dowolnym nośniku HDD, CD-ROM, DVD, itp.OPROGRAMOWANIE DOSTĘPOWE VDR-C DLA KOMPUTERÓW PC, TABLETÓW I SMARTFONÓW

Dostęp do danych wideo systemu VDR-S PRO może obywać się zdalnie przez każde połączenie wykorzystujace protokół TCP/IP z użyciem darmowego oprogramowania VDR-C. Tego typu rozwiazanie pozwala na zdalne monitorowanie obiektu z każdego miejsca na żwiecie poprzez Internet lub lokalnie z wykorzystaniem firmowej sieci LAN. Oprogramowanie klienckie VDR-C rownież obsługuje różnicową kompresję obrazu, co zapewnia minimalny strumień danych w sieciach LAN oraz pozwala na płynną, transmisję obrazu przy połączeniach modemowych (dial-up) oraz GPRS. Oprogramowanie VDR-C jest dostępne dla systemu operacyjnego Windows XP/VISTA/Siedem oraz w wersji mobilnej do instalowania na komputerach klasy palmtop i tabletach oraz telefonach komórkowych i smartfonach z systemem Symbian, Windows Mobile, Android oraz iOS (Apple).


Podglšd obrazu i rozmieszczenie kamer - nieistniejący już Ul Fashion Club w Sopocie (wdrożenie własne)Funkcje oprogramowania VDR-C:
       zdalny monitoring
       zdalne administrowanie VDRS
       zdalne przeglądanie archiwum wideo
       zapis obrazu wideo na zdalnym komputerze z oprogramowaniem VDRC
       sterowanie, oraz monitoring systemu wejść / wyjść
       Sterowanie głowicami kamer obrotowych

Mobilna aplikacja VDR-C na dostępnych na rynku smartfonach i tabletach

W wersji klienta VDRC dla urządzeń mobilnych dostepne są, praktycznie wszystkie opcje używane w wersji dla Windows XP/VISTA/Siedem łącznie ze sterowaniem głowicami kamer obrotowych, wejściami i wyjściami oraz zdalnym przeglądaniem archiwum wideo. Mobilna wersja VDR-C dla smartfonów i palmtopów pozwala na monitorowanie obiektów bez specjalistycznego sprzętu praktycznie z każdej lokalizacji zarówno poprzez dostęp do internetu za pośrednictwem interfejsu sieci wi-fi, jak i poprzez klasyczną transmisję danych komórkowych. 
Data ostatniej modyfikacji: 28.08.2014